Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
Potrawy regionalne
Potrawy regionalne PDF Drukuj Email

 

 

Sejneńszczyzna to miejsce, które swoim urokiem i osobliwością zachwyca wszystkich, którzy ją odwiedzają. Panuje tutaj niepowtarzalny klimat spokoju pierwotnej przyrody i tradycyjnej gościnności mieszkańców.

Sejneńszczyzna znana jest z czystych jezior, pięknych lasów i przepięknych krajobrazów. Wiejskie, drogi i otaczające je łany zbóż to niezapomniane, żywe pocztówki z tego terenu. Właśnie tutaj w miejscowych, rodzinnych gospodarstwach rolnych produkowana jest czysta ekologicznie żywność. Gospodynie domowe na co dzień i od święta przygotowują potrawy w oparciu o tradycyjne receptury, które odziedziczyły od swoich mam i babć. Wiejskie kucharki są mistrzyniami w robieniu kartaczy, blinów czy kakorów. W wielu domach wypieka się słynne sękacze i chleb na liściach tataraku. Smak tych potraw jest niepowtarzalny i nigdzie indziej nie spotykany. Ich aromat zaś przypomina "dawne czasy".

Więcej…
 
Miody Sejneńskie PDF Drukuj Email

 

Terenowe Koło Pszczelarzy w Sejnach

Stowarzyszenie Pszczelarzy Sejn i Puńska

Sejneńszczyzna leży w rejonie Zielonych Płuc Polski. Nie ma tutaj żadnych zakładów przemysłowych. Powietrze, woda i gleba nie wykazują śladów jakiegokolwiek skażenia. Okoliczne lasy tworzą swoisty mikroklimat przyjazny dla ludzi i zwierząt. Liczne pasieki i żyjące w nich rodziny pszczele dostarczają ekologicznie czystego miodu. Jest on wysokogatunkowy o charakterystycznym smaku i aromacie oraz spełnia wszystkie normy unijne.

Więcej…
 
Sękacz Sejneński i Mrowisko PDF Drukuj Email

Wytwórcy:

Marek Karawiecki

Teresa Gołaszewska

Krzysztof Luto

Aldona Szupszyńska

Sękacz jest to ciasto robiące wrażenie swoim niepowtarzalnym kształtem i smakiem. Przypomina on owalny, lekko stożkowaty i pionowo ustawiony kloc drewna, z którego boków wystaje mnóstwo różnej wielkości sęków. Całość ma apetyczny cieniowany jasnożółty kolor, przeplatany wewnątrz cienkimi brązowymi smugami. Sękacz przyciąga świeżym aromatem domowej świątecznej kuchni gwarantującym niezwykłe doznania smakowe.

Więcej…