Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
wyjazdy studyjne
Wyjazd studyjny do LGD Puszcza Białowieska i LGD Tygiel Doliny Bug PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

 

Sprawozdanie

z pobytu przedstawicieli LGD „Sejneńszczyzna” na terenie

LGD Puszcza Białowieska i LGD Tygla Doliny Bugu

04.06.2012 r. (Poniedziałek)

Tematem przewodnim wizyty było poszukiwanie pomysłów na przedłużenie ruchu turystycznego na terenie LGD Sejneńszczyzna.

Grupa siedemnastu przedstawicieli naszego LGD wyruszyła  o 7,00 z Sejn. Transport zapewniała jak zwykle firma turystyczna „KRESY” . Droga do LGD „Puszcza Białowieska” minęła szybko, już o 10.30 przywitaliśmy się z Prezesem LGD Puszcza Białowieska, Mirkiem Stepaniukiem i mogliśmy rozpocząć realizację napiętego programu. Na pierwszy ogień poszła wizyta w Skicie (Pustelni) Prawosławnym, w Odrynkach. Najpierw brama, a za nią bardzo długi most z drewna zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy pustelnię i zapoznaliśmy się z zasadami jej funkcjonowania. Większość uczestników skorzystała z możliwości zakupienia ziół.

 

 

 

Więcej…
 
Wyjazd studyjny na Litwę i Łotwę PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W dniach 10-13 września 2010r. przedstawiciele LGD „Sejneńszczyzna” i LGD „Nasza Suwalszczyzna” byli uczestnikami wyjazdu studyjnego do LGD na Litwie i Łotwie. Wyjazd został zaplanowany i zorganizowany w ramach współpracy naszych LGD. Ze względu na budżet z Sejneńszczyzny wzięło udział 5 osób, a z Naszej Suwalszczyzny 10, oraz dwie osoby organizacyjne. Na przewoźnika została wybrana Agencja turystyczna „KRESY” z Sejn.

Celem wyjazdu było rozpoznanie możliwości nawiązania współpracy z LGD z Litwy i Łotwy, oraz zapoznanie się z warunkami realizacji LEADER-a na terenie tych Państw.

Więcej…
 
BAŁTÓW - wyjazd studyjny PDF Drukuj Email
wyjazdy studyjne

26.01.2008.

Przedstawiciele LGD Sejneńszczyzna zgodnie z wcześniejszymi założeniami w dniach 21-24 stycznia odbyli wizytę studyjną na terenie działania dwóch LGD- Fundacji Partnerstwo "Krzemienny Krąg” oraz „LGD – Wokół Łysej Góry”. W czasie czterodniowego pobytu mieliśmy bardzo napięty plan zajęć. Już pierwszego dnia po przyjeździe do Bałtowa uczestniczyliśmy w seminarium w klubie „Bałtek” - Geneza powstania LGD „Krzemienny Krąg”, które zakończyło się kolacją integracyjną.

Więcej…