Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
Kino plenerowe na Sejneńszczyżnie PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Kraina Czarnej Hańczy przygotowuje się do uruchomienia Kina plenerowego na Sejneńszczyznie. Operacja będzie sfinansowana w ramach "Małego projektu" realizowanego na terenie naszego LGD.

Uruchomienie Kina plenerowego planowane jest na koniec lipca tego roku. W chwili obecnej stowarzyszenie czeka na dostawę sprzętu.

Zachęcamy Państwa do oddawania głosów w naszej sondzie (lewa strona) na propozycje filmowe, które chcieliby Państwo zobaczyć w kinie plenerowym.

Można zgłaszać również propozycje innych filmów z listy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poniżej prezentujemy opisy wybranych filmów:

1. 11: 14 (2005)

To miała być kolejna, spokojna noc, na sennych przedmieściach Middleton. Okaże się jednak bardzo karkołomna. Gdy wybije 11:14, wydarzy się tu kilka wypadków o fatalnych konsekwencjach dla kilku osób. Zanim skończy się noc, spokojne Middleton zobaczy, co najmniej dwa ciała, usłyszy strzały i wycie policyjnych kogutów. Bohaterowie bezskutecznie będą próbowali wyplątać się z niewyobrażalnego pecha, który połączył ich wszystkich o jednej feralnej godzinie.

Czarna komedia

2. Czwarty stopień (The Fourth Kind)2010

W roku 1972 wprowadzono skalę oceny spotkań z istotami pozaziemskimi. Zauważenie UFO określane jest jako spotkanie pierwszego stopnia. Zebranie dowodów znane jest jako spotkanie drugiego stopnia. Nawiązanie kontaktu z obcymi to spotkanie trzeciego stopnia. Czwarty stopień - uprowadzenie, był najtrudniejszy do udokumentowania... aż do teraz. W Nome na Alasce, psycholog dr Abigail Tyler zaczęła rejestrować na wideo sesje z pacjentami, cierpiącymi na traumę i przypadkowo odkryła niezwykle poruszające dowody, potwierdzające porwania ludzi przez istoty pozaziemskie.

science-fiction, horror, thriller

3. Strefa X (Monsters) 2011

W Meksyku rozbija się sonda kosmiczna badająca pozaziemskie formy życia. Andrew robi zdjęcia na miejscu katastrofy, kiedy dostaje polecenie – zorganizować Sam bezpieczny powrót do domu. Jedyna droga prowadzi przez skażoną, odizolowaną strefę. Od tej pory ci dwoje zdani są tylko na siebie. Jeśli chcą przeżyć, będą musieli poznać prawdziwe zagrożenie.

romans, science-fiction, thriller

4. Underworld 2003

Na ziemi w ciągu wieków, niezauważone przez ludzi, wyrosły dwie rywalizujące ze sobą rasy: arystokratyczne, dobrze wykształcone Wampiry oraz brutalni i siejący grozę Lykanie. Dla ludzkości ich istnienie jest tylko cieniem legendy. Dla siebie nawzajem są oni jednak nieprzejednanymi i śmiertelnymi wrogami. Ich celem jest całkowita eliminacja przeciwnika. Piękna i przebiegła Selena, wywodząca się z rodu Wampirów, odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje zarówno dla Wampirów, jak i Lykanów.

Horror

5. Underworld: Evolution 2006

Kolejna część mrocznych przygód pięknej wojowniczki Seleny na tle odwiecznej, śmiertelnej walki pomiędzy rasą władców - arystokratycznymi Wampirami, a zbuntowaną rasą brutalnych, siejących grozę Lykanów. Cofniemy się do czasów prehistorycznych, poznamy dalszy ciąg rodzącego się uczucia pomiędzy Seleną a Michaelem.

thriller

6. Żelazna Dama (The Iron Lady) 2011

Margaret Tatcher jest zmęczoną życiem kobietą, dręczoną marami przeszłości. Była premier Wielkiej Brytanii rozmawia z nieżyjącym mężem i wspomina swą błyskotliwą karierę polityczną

Biograficzny, dramat, polityczny

7. Księżna (The Duchess) 2008

XVIII-wieczna Anglia. Księżna Georgiana Cavendish wiedzie ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Małżeństwo z księciem Devonshire przynosi jej sławę i uznanie, ale okazuje się też piekłem.

Kostiumowy, dramat historyczny

8. Jasminum (2006)

Rozgrywające się współcześnie "Jasminum" (to łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię małej społeczności mnisiej. Klasztor kamedułów, w którym rozgrywa się akcja filmu, nie różniłby się od innych gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników pachnie w szczególny sposób. Jeden pachnie czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą. Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów...

Komedia obyczajowa

9. Gry weselne (2006)

Rachel stojąc przed ołtarzem, zdaje sobie sprawę, że w jednej chwili jej życie zostało wywrócone do góry nogami. Nagle musi zmienić swoje wyobrażenia o wyczekiwanym "i żyli długo i szczęśliwie". A nawet nie zaczęła jeszcze miodowego miesiąca. Rachel pojawia się w kościele na swoim, zaplanowanym jako bajkowy, ślubie, jest poruszona perspektywą wyjścia za mąż za wieloletniego narzeczonego i przyjaciela, Hecka. Wtedy staje się coś niespodziewanego. Rachel spotyka wzrokiem kogoś, w kim odnajduje pokrewną duszę, kto sprawia, że czuje się jakby uderzona piorunem.

Dramat, komedia, romans

10. Zakochana Jane (Becoming Jane) 2007

Biograficzny portret Jane Austen, która jako nieznana jeszcze pisarka wplątuje się w romans z młodym Irlandczykiem.

Biograficzny, melodramat

11. Ao - ostatni neandertalczyk(Ao, le dernier Neandertal) 2010

Wzruszająca, pełna przygód opowieść o losach ostatniego Neandertalczyka. Ao, główny bohater, po masakrze rodu, niesiony wspomnieniem dzieciństwa i chęcią odnalezienia brata, wyrusza z Syberii na południe Europy. Siła i instynkt łowcy pozwalają mu przetrwać pełną niebezpieczeństw podróż.. W niewoli, w którą spycha go wrogie plemię homo-sapiens, poznaje piękną Aki. Pojawia się dziecko, którego obecność odmienia los obojga. Interesująca narracja, piękna fabuła, wspaniałe zdjęcia. Fascynująca podróż do źródeł człowieczeństwa.

Historyczny, przygodowy

12. Terrorysta (Cleanskin) 2012

Ewan jest tajnym agentem brytyjskich służb specjalnych, który pracując w charakterze ochroniarza jednego z handlarzy bronią musi dotrzeć do jego ostatecznych odbiorców.

thriller, kryminał

13. Iluzjonista(The Illusionist) 2006

Człowiek znikąd - Eisenheim, wystawia w Wiedniu zdumiewające spektakle, które wzbudzają sensację i plotki o jego nadprzyrodzonych zdolnościach. Wkrótce zaczyna się nim interesować jeden z najbardziej wpływowych ludzi Europy, pretendent do tronu - Książę Leopold. Pewien, że iluzjonista jest jedynie sprawnym kuglarzem, książę zjawia się na jednym z przedstawień Eisenheima, by zdemaskować go w trakcie występu. Na scenę, do asystowania iluzjoniście, wysyła swą piękną narzeczoną, Sophie… od tego momentu nic już nie jest tym, czym się wydaje…

kostiumowy, dramat

14. Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata

(Sammy's avonturen: De geheime doorgang) 2010

Przygody żółwika Sammy'ego, który po wykluciu się z jajka przemierza cały glob. Podróż ta zajmuje mu pięćdziesiąt lat w ciągu, których przeżywa wiele przygód i obserwuje jak zmienia się środowisko.

Animacja, przygodowy

15. Nieznani (Unknown) 2006

Pięciu mężczyn budzi się w zamkniętym magazynie. Żaden z nich nie pamięta kim jest, ani co tu robi...

Dramat, thriller, kryminał

16. Spisek (The Conspirator) 2010

Mary Surrat, 42 letnia właścicielka domu gościnnego, przyjmuje pod swój dach siedmiu mężczyzn. Z tą chwilą jej dom staje się kryjówką dla spiskowców. Cena, jaką przychodzi jej zapłacić za spotkanie jest wysoka. Po zabójstwie Abrahama Lincolna, ona i grupa mężczyzn zostają aresztowani i oskarżeni o udział w spisku. Jedynym, któremu udaje się uciec przed pościgiem, jest jej syn... Frederick, początkujący prawnik i bohater wojenny niechętnie podejmuje się prowadzenia sprawy przed trybunałem wojennym. Czy ufa swojej klientce? Kto jest winny, a kto stanie się przynętą?

Dramat

Źródło: stopklatka.pl

 

filmweb.pl