Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
Konferencja zamykająca PDF Drukuj Email

 

Stowarzyszanie Lokalna Grupa Działania „Sejneńszczyzna” serdecznie zaprasza na konferencję podsumowującą wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „Sejneńszczyzna” realizowanej w ramach PROW 2007 -2013 oś 4 LEADER, która odbędzie się 24 czerwca 2015 r. w Domu Litewskim na ulicy 22 lipca 9 w Sejnach.

 

Program konferencji zamykającej

Konferencja

900 -Otwarcie konferencji.

905 -Przedstawienie wyników realizacji programu.

925 -Wyróżnienie „Marką Sejneńszczyzny” najlepszych projektów.

950 -Zakończenie konferencji

Przerwa

Szkolenie:

1000 -Prezentacja działań PROW 2014 -2020.

1100 -Omówienie możliwości wsparcia finansowego w ramach poszczególnych działań PROW 2014-2020.

1330 -Podsumowanie i ewaluacja szkolenia.

1345 -Zakończenie szkolenia.

1400 – Obiad.

 

 
Bezpłatne szkolenie PDF Drukuj Email

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie

 

W ramach Konferencji Podsumowującej Lokalna Grupa Działania „Sejneńszczyzna” wspólnie z Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (FAOW) serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Promocja efektów realizacji PROW 2007-2013 oraz prezentacja nowego okresu programowania PROW 2014-2020”.

 

Szkolenie odbędzie się po Konferencji Podsumowującej 24 czerwca; od godziny 10:00  do godziny 15:00 w Domu Litewskim przy ul. 22 lipca 9 w Sejnach

 

Szkolenie skierowane jest w szczególności do: pracowników instytucji samorządowych, radnych samorządowych, członków  Lokalnych Grup Działania, sołtysów, lokalnych liderów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, rolników oraz przedsiębiorców zainteresowanych tworzeniem lub rozwojem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

 

Cele Szkolenia

 

1. Poinformowanie uczestników o stanie realizacji i efektach wdrażania PROW 2007-2013 do roku 2015.

2. Przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu możliwości uzyskania wsparcia finansowego w ramach poszczególnych działań w nowej perspektywy finansowej PROW 2014-2020.

3. Zainteresowanie i zachęcenie potencjalnych beneficjentów do korzystania z różnych instrumentów wsparcia w ramach PROW 2014-2020.

 

Program Szkolenia

9:00- 10:00 - Konferencja podsumuwująca wdrażanie Loklanej Strategii Rozwoju realizowanej w ramach osi 4- LEADER PROW 2007-2013.

10:00 -Prezentacja działań PROW 2014 -2020.

11:00 -Omówienie możliwości wsparcia finansowego w ramach poszczególnych działań PROW 2014-2020.

13:30 -Podsumowanie i ewaluacja szkolenia.

13:45  -Zamknięcie konferencji.

14:00 – Obiad.

 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu  do dnia 22 czerwca – aby był czas na jakieś dodatkowe działania).meilowo lub telefonicznie  ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i telefon 877351389.

 

Uczestnicy szkolenia otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych przygotowanych w oparciu o najnowsze dane z Programu Wspierania Obszarów Wiejskich.

 

 
Jak było? "Otwarcie Sezonu Turystycznego" PDF Drukuj Email

5 i 6 czerwca odbyło się "Otwarcie sezonu turystycznego". Impreza zaczęła się od spływu kajakowego, który ruszył z Wysokiego Mostu i dotarł do pola namiotowego "U Bociana" w Głębokim Brodzie. Na miejscu gospodarze- Państwo Myszczyńscy, czekali już na uczestników spływu oraz pozostałych zebranych z tradycyjnie przyrządzonym mięsem z grilla, bigosem, sękaczem oraz z innymi pysznymi potrawami. Dzień pełen atrakcji zakończył się późnym wieczorem, projekcją kina plenerowego. Została wyświetlona komedia romantyczna.

 

 

Natomiast 6 czerwca również minął pod znakiem aktywnego wypoczynku. Na plaży Gminnej w Krasnopolu udostępniono sprzęt wodny dla chętnych, a wieczorem również odbyła się projekcja kina plenerowego. Został wyświetlony film o niemieckim geniuszu komputerowym.


 

Ponadto w przeciągu całego długiego weekendu były rabaty na poszczególne usługi turystyczne dla zainteresowanych miłym odpoczynkiem w pięknym zakątku Sejneńszczyzny.  Mamy nadzieję, że tego typu promocja doprowadziła do  jeszcze większej rozpoznawalności  poszczególnych ofert turystycznych z naszego regionu.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły i wzięły udział w organizacji "Otwarcia Sezonu Turystycznego". Bez Was wszystkich nie byłoby możliwe tego typu przedsięwzięcie. Niech tegoroczny sezon turystyczny obfituje w turystów oraz  w słoneczne dni :)

 
Spływ kajakowy PDF Drukuj Email

 

 

 

Osoby, które chcą wziąć udział w spływie kajakowym dnia 5 czerwca, proszone są o zgłoszenie tego do biura pod nr 87 735 13 89 do 3 czerwca (środa).

 
Kino plenerowe PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na projekcję kina plenerowego!

 

 

 

  • 5 czerwca, 20.30 godz.- "U Bociana" pod adresem Głęboki Bród 19A :

"Słowo na M"-  komedia romantyczna z Danielem Radcliffem i Zoe Kazan okraszona brytyjskim, inteligentnym humorem.

 

 

  • 6 czerwca, 20.30 godz.- Plaża Gminna w Krasnopolu:

"WHO AM I"- niemiecki thriller o młodym geniuszu komputerowym, który został zaproszony do tajnej grupy hakerów.

 
Otwarcie sezonu turystycznego PDF Drukuj Email

 

 

 

Gospodarstwo agroturystyczne "Valdi" w Oszkiniach


Kwatera agroturystyczna "U Bociana" w Głębokim Brodzie


"Park linowy Galadusys"


"Agroturystyka u Oli" w Smolanym Dębie


"Dolina Żurawi" Hołny Mejera

 

Osoby, które chcą wziąć udział z jednej z atrakcji, proszone są o kontakt z biurem telefonicznie pod numer: 87 735 13 89 lub elektronicznie pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Informacja ta, jest nam potrzebna do oszacowania liczby osób biorących udział w wydarzeniu.

 

 
Otwarcie sezonu turystycznego PDF Drukuj Email

 

W dniu 5 maja w kwaterze agroturystycznej "Kwatera u Oli"odbyło się spotkanie zorganizowane przez LGD "Sejneńszczyzna"  . W spotkaniu wzięły udział osoby prowadzące działalność turystyczną oraz Wójt Gminy Krasnopol- na terenie, której odbyło się spotkanie. Głównym tematem spotkania było zaplanowanie działań związanych z "Otwarciem sezonu turystycznego na Sejneńszczyźnie".

Podjęto następujące ustalenia:

 

4 czerwca

Gospodarstwo agroturystyczne "Valdi" w Oszkiniach oferuje 50% zniżki na pobyt w kwaterze w dniu 4 i 5 czerwca.

 

5 czerwca

Głęboki Bród

-Zostanie zorganizowany spływ kajakowy. Pan Bogdan Myszczyński z Głębokiego Brodu (Kwatera "U bociana" zadeklarował się do udostępnienia sprzętu wodnego i organizacji trasy spływu. Ponadto w Głębokim Brodzie na terenie kwatery agroturystycznej Pana Bogdana Myszczyńskiego odbędzie się ognisko i projekcja kina plenerowego zorganizowana przez Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy".

Burbiszki

-Park linowy w Burbiszkach Pana Waldemara Żukowskiego oferuje 50% zniżki dla korzystających oraz udostępnia za darmo kajaki, którymi można popływać na jeziorze Gaładuś.

 

6 czerwca

Krasnopol

- Na plaży gminnej w Krasnopolu zostanie udostępniony za darmo sprzęt żaglowy przez Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" . Na wieczór jest planowany opcjonalnie "Teatr w Smolanym Dębie" ("Agroturystyka u Oli")lub projekcja kina plenerowego na plaży.

 

Plan wydarzenia nie jest zamknięty. Pragniemy aby "Otwarcie sezonu turystycznego" obejmowało swoim zasięgiem większą ilość podmiotów prowadzących działalność turystyczną. Organizacja tego wydarzenia ma na celu aktywizację osób związanych z ruchem turystycznym na naszym ternie. Dlatego zdecydowaliśmy się na formę rozproszoną (kilka wydarzeń w tym samym czasie).

 

Zachęcamy osoby prowadzące działalność turystyczną do składania ofert uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Formularze zgłoszeniowe prosimy przesłać w wersji papierowej  lub elektronicznie zeskanowany dokument z odręcznym podpisem na adres   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Formularz zgłoszeniowy

 
Kino plenerowe- zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

 

Lokalna Grupa Działania "Sejneńszczyzna" zleci wykonanie projekcji kina plenerowego w terminach 5 czerwca (Głęboki Bród)  i 6 czerwca (plaża w Krasnopolu). Formularz zgłoszeniowy w formie papierowej prosimy dostarczyć do 27.05.2015 r.

 

Formularz ofertowy

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 52