Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
Suwalsko-Sejneńska LGD rozszerzyła teren działania PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W dniu 4 sierpnia 2015r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Suwalsko-Sejneńskiej LGD. Głównym punktem obrad było rozpatrzenie wniosków o przyjęcie nowych gmin, co oznacza w rezultacie powiększenie obszaru działania Stowarzyszenia. Walne w głosowaniu tajnym postanowiło przyjąć gminy: Giby, Jeleniewo, Rutkę Tartak, Szypliszki i Wiżajny. Po rozszerzeniu Suwalsko-Sejneńska Lokalna Grupa Działania obejmuje całe powiaty: sejneński i suwalski oraz gminę Nowinka z powiatu augustowskiego.

Obecnie trwają prace nad budową Lokalnej Strategii Rozwoju dla terenu objętego działaniem nowopowstałej LGD.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w spotkaniach informacyjno – konsultacyjnych, na których każdy może wziąć udział w budowie nowej LSR lub wypełnienie ankiety, którą można dostarczyć do biura w sejnach LGD „Sejneńszczyzna” lub biura Suwalsko –Sejneńskiej LGD w Suwałkach (ul Kościuszki 71, 16-400 Suwałki - była siedziba GOPS Suwałki) lub wysłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
Piotr Malczewski zaprasza PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

 

 

Piotr Malczewski zaprasza do Galerii Fotografii w Budzie Ruskiej w dniu  23 lipca, czwartek godz. 20.00  na spotkanie z jednym z autorów książki pt. "Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach", spotkanie poprowadzi Piotr Brysacz z Fundacji Sąsiedzi. Jest to reportaż o szamanach z Syberii.


 
Wspomóż rekonstruktorów przed obchodami rocznicy Obławy Augustowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

W 70 rocznicę Obławy Augustowskiej - zbrodni dokonanej przez Sowietów na ok. 600 mieszkańcach powiatu suwalskiego, augustowskiego i sokólskiego, grupa rekonstruktorów zbiera pieniądze na widowisko historyczne, które ma się odbyć w najbliższą niedzielę w Gibach.

Widowisko OBŁAWA AUGUSTOWSKA przygotowywane przez ludzi z Grupy Rekonstrukcji Historycznej z suwalskiego Muzeum potrzebuje Twojego wsparcia finansowego - brakuje im już tylko niecałych 300 zł, można to uzupełnić jeszcze tylko przez 2 dni przez www.polakpotrafi.pl !

Zobacz:

https://polakpotrafi.pl/projekt/oblawa-augustowska

i

http://muzeum.suwalki.pl/oblawa-augustowska-lipiec-1945/

 
Zaproszenie na obchody 70. rocznicy Obławy Augustowskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.Łucznik   

 

Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej w imieniu własnym oraz organizatorów i współorganizatorów zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 70. rocznicy Obławy Augustowskiej. Główne wydarzenia odbędą się w Augustowie i Gibach 18 oraz 19 lipca br.

 

Szczegółowy program:- przejdź

 

 

 
Lato w Pograniczu. Sejny-Krasnogruda 2015 PDF Drukuj Email

 

"Latem w Pograniczu można doświadczyć różnych opowieści, przysłuchać się, włączyć się do rozmowy, zapatrzeć, posmakować, i współtworzyć. W różnych formach i miejscach opowieści te próbują zgłębiać tajemnice sztuki współistnienia i dramatu zrywanych więzi. Dzieją się Białej synagodze, Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej i Domu Pogranicza w Sejnach, oraz w krasnogrudzkich przestrzeniach parku, Międzynarodowego Centrum Dialogu i kawiarenki "Piosenka o porcelanie". Przybierają formy spektaklu teatralnego, koncertu, jam-session,debaty, warsztatu, wystawy, wieczoru autorskiego i otwartej pracowni. Adresowane są do młodych i starszych, ludzi różnych kultur i światopoglądów, zainteresowanych budowaniem "tkanki łącznej" na pograniczach współczesnego świata."

 

 

Pogranicze LATO KALENDARZ

 

Pogranicze Lato Sejny 2015


 
"Dobre Praktyki-LGD Sejneńszczyzna" PDF Drukuj Email

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sejneńszczyzna ze względu na koniec wdrażania LSR na lata 2007-20013, wydało folder zawierający wszystkie zrealizowane operacje. W folderze znajdują się zdjęcia oraz podstawowe informacje o każdym projekcie z podziałem na działania. Publikację rozdano nieodpłatnie podczas Konferencji Podsuwającej.  Dla zainteresowanych efektami realizacji PROW 2007-2014 z Sejneńszczyzny publikacja jest dostępna w siedzibie biura.

 

 

pobierz folder

 

 
Konferencja Podsumuwująca wdrażanie LSR Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" PDF Drukuj Email

24 czerwca odbyła się Konferencja Podsumowująca wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" realizowanej w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER. Na spotkanie przybyli przedstawiciele samorządów Powiatu Sejneńskiego, reprezentanci Lokalnych Stowarzyszeń, członkowie Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" oraz osoby, które realizowały projekty w ramach PROW 2007-2013 oś 4 LEADER.

 

Pan Prezes Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" Grzegorz Łucznik- otworzył konferencję, witając zebranych i  dziękując im za przybycie. Pan Prezes omówił pokrótce ogólny przebieg wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju oraz najciekawsze operacje. Wszystkie pozostałe projekty zostały zaprezentowane zebranym na prezentacji multimedialnej, która była przedstawiana w tle następnych wydarzeń konferencji.

 

Następnym punktem programu było rozdanie statuetek "Marki Sejneńszczyzny" za najlepiej zrealizowane operacje programu LEADER. Nagrodzone Panie- Pani Teresa Bernatowicz i Pani Aneta Janczewska bardzo szczęśliwe podziękowały za przyznanie wyróżnień.

 

Następnie Prezes Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" przyznał dyplomy i wieczne pióra dla członków Zarządu, Rady i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" oraz dyplomy z podziękowaniem dla pozostałych osób związanych z aktywnym wkładem w pracę nad wdrażaniem Lokalnej Strategii Rozwoju.

 

Na tym konferencję zakończono. Po krótkiej przerwie rozpoczęto szkolenie z zakresu PROW 2014-2020.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 52