Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
"Na szlaku tradycji" PDF Drukuj Email
Małe projekty
Wpisany przez G.Łucznik   

Projekt pt. "Na szlaku tradycji" realizowany jest przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Krasnopolu. - ogłoszenie

Projekt „Na szlaku tradycji” - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - realizowany był w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Krasnopolu w okresie styczeń – czerwiec 2011r. W ramach tego projektu odbywały się zajęcia z fotografii artystycznej, śpiewu tradycyjnego, gry na gitarze oraz gancarstwa. Ogółem w zajęciach uczestniczyło 36 osób.

Celem warsztatów fotografii artystycznej było zapoznanie uczestników z teorią i praktyką fotografowania, oraz techniką i sprzętem fotograficznym. Uczestnicząca młodzież poznawała ( pod czujnym okiem profesjonalisty ) zasady tworzenia dzieła fotograficznego. Nabranie przez uczestników warsztatów fotografii artystycznej biegłości technicznej pozwoliło na swobodne i precyzyjne wypowiadanie uczuć w formie fotograficznej. Młodzież z wielkim zainteresowaniem poszukiwała sposobów rozwoju kreatywności oraz własnego stylu, uczestnicząc w licznych sesjach fotograficznych, zarówno w plenerze jak i w pomieszczeniach OKSiR. Efekty zdobytej wiedzy uwieczniła wystawa prac uczestników podczas Festynu „Dni Krasnopola”, który odbył się 07.08.2011r w Krasnopolu.

 

 

 

Uczestnicy warsztatów gancarstwa dowiedzieli się jak przygotować glinę oraz swój warsztat pracy i potrzebne do tego narzędzia. Gdy już wszyscy przeszli instruktaż pod okiem specjalisty, z zapałem zabrali się do przygotowywania glinianych makiet zabytków Krasnopola. Wykonane prace mogliśmy podziwiać także na Festynie „Dni Krasnopola” .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty śpiewu tradycyjnego były okazją do spotkania tych, którzy mają w sobie naturalną potrzebę ekspresji wokalnej i chcieliby rozpocząć ( bądź kontynuować ) swoją przygodę z głosem. Materiałem pieśniarskim dla uczestników były najpiękniejsze ludowe pieśni, ale również znane polskie utwory muzyczne. Na warsztatach zapoznano się z technikami śpiewu tradycyjnego, naturalną emisją głosu i oddechu. Zdobyte przez siebie umiejętności uczestnicy warsztatów zaprezentowali podczas „Dni Krasnopola”.

 

Warsztaty gry na gitarze zgromadziły także grupę osób chcących rozpocząć lub doskonalić swój warsztat muzyczny.

 

 

 

Osiągnięcia uczestników poszczególnych warsztatów zaprezentowane na Festynie „Dni Krasnopola” zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczestników festynu.

Można stwierdzić, że cel projektu jakim była aktywizacja lokalnej społeczności i wskrzeszanie dawnych tradycji został osiągnięty.

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia udostępnione przez OKSiR w Krasnopolu

 

 

 

 

 
D.N.A. Konferencja w Wigrach PDF Drukuj Email
Projekty współpracy

W dniach 12-16 sierpnia 2011r. odbyła się kolejna konferencja w ramach projektu współpracy „Dziedzictwo - Naszą Atrakcją „D.N.A.”, której organizatorami była Lokalna Grupa Działania „Sejneńszczyzna” oraz „Nasza Suwalszczyzna”. Na miejsce konferencji wybrany został Zespół Pokamedulski w Wigrach. Na granicy Sejneńszczyzny oraz Naszej Suwalszczyzny gościliśmy przedstawicieli Lokalnych Grup Działania  - Partnerów projektu: LGD „Białe Ługi”, LGD "Gryflandia”, LGD „Kraina Rawki”, LGD „Owocowy Szlak”, LGD „Region Włoszczowski". Kolację uświetnił zespół folklorystyczny Krasne działający pod kierunkiem Pana Rafała Jaczewskiego wykonując utwory ludowe naszego regionu we własnej interpretacji. Zespół działa przy OKSiR w Krasnopolu od 2010r.

 

 

Więcej…
 
D.N.A. Obóz naukowy w Międzywodziu - podsumowanie PDF Drukuj Email
Projekty współpracy

 

 

W dniach 17-26.08.2011r. odbył się obóz naukowy w Międzywodziu w ramach Młodzieżowej Akademii Dziedzictwa Kulturowego. Z terenu działania LGD „Sejneńszczyzna” udział wzięły cztery finalistki konkursu.

 

 

Więcej…
 
D.N.A. Z pamiętnika uczestnika MADZiK-a PDF Drukuj Email
Projekty współpracy
Wpisany przez G.Łucznik   

(Udział laureatów konkursu „Młodzieżowej Akademii Dziedzictwa Kulturowego” - MADZiK. z obszaru Sejneńszczyzny w obozie naukowym w Międzywodzu)

Wyjechaliśmy 16 siepnia o godz 23.00 z Krasnopola. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy przydzieleni do konkretnych domków, poszczególnymi regionami. Organizatorzy obozu naukowego „Młodzieżowej Akademii Dziedzictwa Kulturowego” - MADZiK powitali serdecznie wszystkich laureatów konkursów oraz opiekunów.

Więcej…
 
MOBI Umowa na projekt współpracy: „Mobilne Okno Blisko Informacji” PDF Drukuj Email
Projekty współpracy

W dniu 18 lutego 2014 roku Zarząd Stowarzyszenia LGD "Sejneńszczyzna" podpisał w Urzędzie Marszałkowskim wraz z pięcioma Lokalnymi Grupami Działania z województwa podlaskiego, tj. „Bramą na Bagna”, Stowarzyszeniem LGD „Kraina Bobra”, Fundacją „Kraina Mlekiem Płynąca”, Stowarzyszeniem LGD Szlak Tatarski oraz Stowarzyszeniem N.A.R.E.W., drugi już projekt współpracy w ramach Programu, osi 4 Leader działania 421 „Wdrażanie projektów współpracy” w objętego PROW na lata 2007 – 2013 pn. „Mobilne Okno Blisko Informacji – internetowy serwis informacyjny na urządzenia mobilne” o akronimie MOBI.  Projekt trwa od lutego do końca lipca 2014 roku.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 52