Reklama

Skorzystaj z naszej oferty
Proponujemy projekcję plenerową filmów na zamówienie. Szczegóły w zakładce Stowarzyszenie "Kraina Czarnej Hańczy" tel:604 920 602
Reklama LGD "Sejneńszczyzna"
 
 
 

Pogoda

Pogoda Sejny z serwisu
 

LEADER 2015-2020

 
KONKURS "MADZiK" ROZSTRZYGNIĘTY PDF Drukuj Email
Wdrażanie projektów współpracy

W dniu 19.05.2011 odbyło się posiedzenie Komisji dotyczące oceny prac złożonych w ramach konkursu „Młodzieżowa Akademia Dziedzictwa Kulturowego” - MADZiK.

 

 

Więcej…
 
Wyjazd studyjny do LGD Puszcza Białowieska i LGD Tygiel Doliny Bug PDF Drukuj Email
wyjazdy studyjne
Wpisany przez G.Łucznik   

 

Sprawozdanie

z pobytu przedstawicieli LGD „Sejneńszczyzna” na terenie

LGD Puszcza Białowieska i LGD Tygla Doliny Bugu

04.06.2012 r. (Poniedziałek)

Tematem przewodnim wizyty było poszukiwanie pomysłów na przedłużenie ruchu turystycznego na terenie LGD Sejneńszczyzna.

Grupa siedemnastu przedstawicieli naszego LGD wyruszyła  o 7,00 z Sejn. Transport zapewniała jak zwykle firma turystyczna „KRESY” . Droga do LGD „Puszcza Białowieska” minęła szybko, już o 10.30 przywitaliśmy się z Prezesem LGD Puszcza Białowieska, Mirkiem Stepaniukiem i mogliśmy rozpocząć realizację napiętego programu. Na pierwszy ogień poszła wizyta w Skicie (Pustelni) Prawosławnym, w Odrynkach. Najpierw brama, a za nią bardzo długi most z drewna zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy pustelnię i zapoznaliśmy się z zasadami jej funkcjonowania. Większość uczestników skorzystała z możliwości zakupienia ziół.

 

 

 

Więcej…
 
BAŁTÓW - wyjazd studyjny PDF Drukuj Email
wyjazdy studyjne

26.01.2008.

Przedstawiciele LGD Sejneńszczyzna zgodnie z wcześniejszymi założeniami w dniach 21-24 stycznia odbyli wizytę studyjną na terenie działania dwóch LGD- Fundacji Partnerstwo "Krzemienny Krąg” oraz „LGD – Wokół Łysej Góry”. W czasie czterodniowego pobytu mieliśmy bardzo napięty plan zajęć. Już pierwszego dnia po przyjeździe do Bałtowa uczestniczyliśmy w seminarium w klubie „Bałtek” - Geneza powstania LGD „Krzemienny Krąg”, które zakończyło się kolacją integracyjną.

Więcej…
 
Wyjazd studyjny na Litwę i Łotwę PDF Drukuj Email
wyjazdy studyjne
Wpisany przez G.Łucznik   

W dniach 10-13 września 2010r. przedstawiciele LGD „Sejneńszczyzna” i LGD „Nasza Suwalszczyzna” byli uczestnikami wyjazdu studyjnego do LGD na Litwie i Łotwie. Wyjazd został zaplanowany i zorganizowany w ramach współpracy naszych LGD. Ze względu na budżet z Sejneńszczyzny wzięło udział 5 osób, a z Naszej Suwalszczyzny 10, oraz dwie osoby organizacyjne. Na przewoźnika została wybrana Agencja turystyczna „KRESY” z Sejn.

Celem wyjazdu było rozpoznanie możliwości nawiązania współpracy z LGD z Litwy i Łotwy, oraz zapoznanie się z warunkami realizacji LEADER-a na terenie tych Państw.

Więcej…
 
Otwarcie świetlicy w Maćkowej Rudzie PDF Drukuj Email
Odnowa wsi
Wpisany przez G.Łucznik   

W dniu 28stycznia 2012r. o godz. 17 odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy w Maćkowej Rudzie.  Jest to już 2 świetlica w powiecie sejneńskim utworzona przy wsparciu finansowym programu LEADER  w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Sejneńszczyzna. Obie świetlice w Smolanach i Maćkowej Rudzie powstały w budynkach po zamkniętych szkołach podstawowych.

 

 

Więcej…
 
Ośrodek Wypoczynkowy „Gieret” PDF Drukuj Email
Ośrodki turystyczne
Wpisany przez G.Łucznik   


OŚRODEK WYPOCZYNKOWY http://gieret.com/wp-content/uploads/2017/02/logo3.png

Ośrodek Wypoczynkowy „Gieret” w Gibach, położony jest na malowniczych terenach Suwalszczyzny. Zajmuje powierzchnię ponad 7ha. Od południowej strony graniczy z Puszczą Augustowską, natomiast od północy z jeziorem Gieret. W pobliżu znajdują się rezerwaty przyrody, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy oraz liczne atrakcje turystyczne m.in. Czarna Hańcza, Kanał Augustowski, Wigierska Kolej Wąskotorowa, Klasztor w Wigrach, Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, gdzie Jan Paweł II spędził kilka dni podczas swojej pielgrzymki w 1999r. czy Druskienniki (Litwa) z Aqua Parkiem i Snow Areną.

OFERUJEMY:

  • 18 domków, 3 i 5-cioosbowych z pełnym węzłem sanitarnym, aneksem kuchennym lub kuchnią
  • Pole namiotowe i caravaningowe wraz z podłączeniem do elektryczności
  • Stołówkę Zadaszoną wiatę umożliwiającą organizację imprezy niezależnie od pogody
  • Wędzarnię
  • Miejsce na grilla i ognisko
  • Boisko do siatkowej
  • Stół do ping-ponga
  • Bar
  • Parking
  • Dostęp do jeziora z pomostem

CENNIK OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO http://gieret.com/wp-content/uploads/2017/02/logo3.png

http://gieret.com/wp-content/uploads/2017/02/domki1.pngDOMKI KEMPINGOWE

5 osobowe z łazienką bez aneksu kuchennego – 170 PLN

5 osobowe z łazienką i aneksem kuchennym – 230 PLN

3 osobowe z łazienką i kuchnią – 170 PLN

http://gieret.com/wp-content/uploads/2017/02/namiot1.pngPOLE NAMIOTOWE

Namiot – 8 PLN

Przyczepa kempingowa – 22 PLN

http://gieret.com/wp-content/uploads/2017/02/restaurant-cutlery-circular-symbol-of-a-spoon-and-a-fork-in-a-circle.pngWYŻYWIENIE

Możliwość wcześniejszej rezerwacji lub wykupienia na miejscu – po uzgodnieniu.

*wszystkie podane ceny są cenami netto.

http://gieret.com/wp-content/uploads/2017/02/percentage.pngUDZIELAMY RABATU

5% – pobyt powyżej 6 nocy

7% – pobyt powyżej 10 nocy

Cennik dla grup ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb i zainteresowań grupy.

Rezerwacja:
tel/fax: +48 87 5162 175
tel kom: +48 609 917 814
tel kom: +48 662 169 005
email:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jako potwierdzenie rezerwacji pobieramy 30% bezzwrotnej zaliczki.

Rezerwacja:
tel : +48 609 917 814
tel : +48 662 169 005
email:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na www.gieret.com

 

 
"Na szlaku tradycji" PDF Drukuj Email
Małe projekty
Wpisany przez G.Łucznik   

Projekt pt. "Na szlaku tradycji" realizowany jest przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Krasnopolu. - ogłoszenie

Projekt „Na szlaku tradycji” - współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - realizowany był w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Krasnopolu w okresie styczeń – czerwiec 2011r. W ramach tego projektu odbywały się zajęcia z fotografii artystycznej, śpiewu tradycyjnego, gry na gitarze oraz gancarstwa. Ogółem w zajęciach uczestniczyło 36 osób.

Celem warsztatów fotografii artystycznej było zapoznanie uczestników z teorią i praktyką fotografowania, oraz techniką i sprzętem fotograficznym. Uczestnicząca młodzież poznawała ( pod czujnym okiem profesjonalisty ) zasady tworzenia dzieła fotograficznego. Nabranie przez uczestników warsztatów fotografii artystycznej biegłości technicznej pozwoliło na swobodne i precyzyjne wypowiadanie uczuć w formie fotograficznej. Młodzież z wielkim zainteresowaniem poszukiwała sposobów rozwoju kreatywności oraz własnego stylu, uczestnicząc w licznych sesjach fotograficznych, zarówno w plenerze jak i w pomieszczeniach OKSiR. Efekty zdobytej wiedzy uwieczniła wystawa prac uczestników podczas Festynu „Dni Krasnopola”, który odbył się 07.08.2011r w Krasnopolu.

 

 

 

Uczestnicy warsztatów gancarstwa dowiedzieli się jak przygotować glinę oraz swój warsztat pracy i potrzebne do tego narzędzia. Gdy już wszyscy przeszli instruktaż pod okiem specjalisty, z zapałem zabrali się do przygotowywania glinianych makiet zabytków Krasnopola. Wykonane prace mogliśmy podziwiać także na Festynie „Dni Krasnopola” .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty śpiewu tradycyjnego były okazją do spotkania tych, którzy mają w sobie naturalną potrzebę ekspresji wokalnej i chcieliby rozpocząć ( bądź kontynuować ) swoją przygodę z głosem. Materiałem pieśniarskim dla uczestników były najpiękniejsze ludowe pieśni, ale również znane polskie utwory muzyczne. Na warsztatach zapoznano się z technikami śpiewu tradycyjnego, naturalną emisją głosu i oddechu. Zdobyte przez siebie umiejętności uczestnicy warsztatów zaprezentowali podczas „Dni Krasnopola”.

 

Warsztaty gry na gitarze zgromadziły także grupę osób chcących rozpocząć lub doskonalić swój warsztat muzyczny.

 

 

 

Osiągnięcia uczestników poszczególnych warsztatów zaprezentowane na Festynie „Dni Krasnopola” zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczestników festynu.

Można stwierdzić, że cel projektu jakim była aktywizacja lokalnej społeczności i wskrzeszanie dawnych tradycji został osiągnięty.

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia udostępnione przez OKSiR w Krasnopolu

 

 

 

 

 
D.N.A. Konferencja w Wigrach PDF Drukuj Email
Projekty współpracy

W dniach 12-16 sierpnia 2011r. odbyła się kolejna konferencja w ramach projektu współpracy „Dziedzictwo - Naszą Atrakcją „D.N.A.”, której organizatorami była Lokalna Grupa Działania „Sejneńszczyzna” oraz „Nasza Suwalszczyzna”. Na miejsce konferencji wybrany został Zespół Pokamedulski w Wigrach. Na granicy Sejneńszczyzny oraz Naszej Suwalszczyzny gościliśmy przedstawicieli Lokalnych Grup Działania  - Partnerów projektu: LGD „Białe Ługi”, LGD "Gryflandia”, LGD „Kraina Rawki”, LGD „Owocowy Szlak”, LGD „Region Włoszczowski". Kolację uświetnił zespół folklorystyczny Krasne działający pod kierunkiem Pana Rafała Jaczewskiego wykonując utwory ludowe naszego regionu we własnej interpretacji. Zespół działa przy OKSiR w Krasnopolu od 2010r.

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 52